Ako začať s Arduinom

Page

Stránky / Arduino /

Ak ste sa sem dostali po prvýkrát, môže byť pre vás svet Arduina záhadou. Nezúfajte. Arduino bolo navrhnuté presne pre takých ľudí, ako ste vy. Vôbec nevadí, ak nemáte žiadne skúsenosti v oblasti elektrotechniky alebo programovania. S trochou snahy sa všetko naučíte.

Vôbec netušíte, čo je to Arduino?

Potom si prečítajte o tom, čo je to Arduino a aké rôzne Arduina si môžete kúpiť. Začiatočník si obvykle kúpi Arduino Uno, čo je vlajková loď Arduina. Jemu je prispôsobených najviac príkladov.

Čo je to Arduino Zoznam Arduino dosiek Arduino Uno

Ako sa Arduino programuje?

Arduino je v podstate mikrokontrolér s doplňujúcimi súčiastkami. Neočakáva sa od vás, že budete okolo neho stavať komplikované obvody z desiatok logických obvodov. Nepotrebujete ich. Arduino má dostatok vstupov a výstupov, ktoré ovládate pomocou programu, ktorý napíšete a odošlete do Arduina. Programy sa píšu v C++ a slúži na to vývojové prostredie.

Arduino IDE C++ pre Arduino

Čo ďalšie nájdem na týchto stránkach?

Ak ste sa už oboznámili s Arduinom, môžete sa pustiť do ďalšieho čítania týchto stránok. Celý web je rozdelený na dve základné sekcie. Stránky a blog. Stránky sú orientované podobne ako Wikipedia. Jednotlivé informácie sú organizované hierarchicky, aby ste sa dostali od všeobecnejších informácií ku konkrétnejším. Blog používa voľnejšiu formu. Nájdete tam menej odborných informácií a skôr tam nájdete články o novinkách vo svete Arduina alebo o tom, ako postupne pracujem na nejakom projekte.

Stránky Blog

Mám záujem o Arduino

Potom si budete musieť nejaké Arduino zaobstarať. Ak ste začiatočníci, potom si zaobstarajte originálne Arduino/Genuino Uno. Cena bude 20-30 Eur. Ak sa vám to vidí drahé a ste trošku dobrodruhovia, nakupujte na Ebay alebo Banggood. Ceny na týchto obchodoch sa radikálne líšia od toho, čo vám ponúkne niekto na Slovensku. Neskôr si môžete trúfnuť na Arduino Pro Mini, alebo si poskladáte Arduino sami zo súčiastok.

Ebay Banggood

Čo ešte budem potrebovať k Arduinu?

Dobrá otázka. Arduino je pre toho, koho to chytí, niečo ako droga. Čínske obchody ponúkajú stovky rozširujúcich modulov za pár dolárov. To všetko môžete k Arduinu pripojiť a ovládať. Ani vy nebudete iní. Budete ako nákupné maniačky, striehnuce v pošte na obálku z Číny. A objednávajúce si aj to, čo až tak úplne nepotrebujete.

Súčiastky k Arduinu


13.07.2016


Menu