Mikrokontroléry

Page

Stránky /

Zoznam mikrokontrolérov, ktoré sa používajú v Arduinach. Účelom tejto strany je poskytnúť rozcestník, na ktorom sa objavia ako podstránky všetky relevantné mikrokontroléry. Pri každom mikrokontroléri nájdete základné informácie o parametroch, ako doplniť jeho jadro do IDE Arduina a odkazy na články blogu, kde sa o tomto mikrokontroléri píše.

ATtiny

Miniatúrne verzie s menším možstvom pinov a pamäte. Ale napriek tomuto limitu vynikajú cenou, veľkosťou a dostatočným výkonom, aby umožnili beh programu rozumnej veľkosti.

ATmega

Toto sú najobvyklejšie mikrokontroléry. Klasické Arduino Uno obsahuje ATmega328P.

  • ATmega8A
  • ATmega168P
  • ATmega328P

Jednoduchá vývojová doska pre ATmega328P

Jednoduchú vývojovú dosku pre mikrokontrolér ATmega328P a jeho varianty si môžete ľahko poskladať na univerzálnom plošnom spoji. Ja som použil verziu, označovanú ako stripboard. Vyznačuje sa tým, že má vodorovné medené cestičky, ktoré sa hodia na osadzovanie mikrokontrolérov. Nemusíte potom prispájkovať veľa prepojovacích vodičov, ktoré sú nahradené medenými cestičkami. Cestičky ale musíte na niektorých miestach prerušiť. Na to sa používa vrták do železa vhodného rozmeru. Jediný problém je pri ISP konektore, na ktorom musíte cestičky prerušiť pomocou ostrého noža priamo medzi pinmi.

Jednoduchá vývojová doska pre ATmega328P v. 2

Aktualizoval som schému k jednoduchej vývojovej doske pre Arduino. Presunul som umiestnenie konektorov na schéme a doplnil som aj označenie pinov podľa názvoslovia Arduina. Teraz sa dá lepšie zistiť, ktorý pin Arduina je v skutočnosti ktorý pin na mikrokontroléri ATmega328P. Vývojová doska je spájkovaná na stripboarde.ATtiny85 ATtiny13A ATtiny84 ATmega328P na skúšobnom poli

15.02.2017


Menu